Jak zarobić

Gdzie dostać pożyczki prywatne

Wydawałoby się, że jedynie pracujący mogą dostać pożyczkę. Kiedyś na pewno tak było. Banki nie udzielały kredytów na piękne oczy. Musiały mieć jakiekolwiek zaświadczenie, że dany człowiek jest wypłacalny. Prywatne pożyczki działają zupełnie inaczej.Banki musiały mieć pewność, że pożyczkobiorca odda kiedyś te pieniądze. Nadal banki są dość nieufne przy udzielaniu pożyczek. Potrzebują one wielu dokumentów, by móc dać pieniądze. Dlatego nie jest łatwo dostać pożyczkę z banku. Nie można nawet mówić o tym, by bank dał pożyczkę bezrobotnemu. Taki człowiek nie ma po co iść do tej instytucji.

Bez zaświadczania o dochodach nie można tam otrzymać żadnych pieniędzy. Dlatego też bezrobotny musi szukać innych wyjść z sytuacji kryzysowych. Na szczęście są jeszcze instytucje pozabankowe, które oferują pożyczki pozabankowe nawet dla bezrobotnych. W tych miejscach nie potrzeba masy dokumentów poświadczających wypłacalność danej osoby. Wystarczy tylko dowód i już otrzymujemy pożyczkę. Jest to bardzo dobre wyjście dla osób, które nie mają żadnych środków do życia. Taka pożyczka może pozwolić odbić się człowiekowi od dna.

pożyczka
pożyczka

Niestety są także minusy tego typu pożyczki. Wielkość odsetek jest znacząco większa od zwykłej pożyczki. Instytucja pozabankowa dając pieniądze bezrobotnemu, chce czegoś w zamian. Chcą oni choć trochę zarobić na takim człowieku. Jednak mimo wszystko trzeba docenić to, że instytucje te pozwalają na rozwój człowieka bezrobotnego. Dzięki nim może on otworzyć własną firmę, zapłacić rachunki czy zakupić jakiś sprzęt.

Pożyczki pozabankowe należą obecnie do grona najczęściej wykorzystywanych produktów finansowych, których na rynku funkcjonuje naprawdę mnóstwo. Są one potrzebne przede wszystkim tym osobom, które z różnych przyczyn – głównie z uwagi na zbyt niską zdolność kredytową – nie mogą korzystać z usług oferowanych przez banki.

Oczywiście, nie jest to żadną regułą, ponieważ po pieniądze do firmy pożyczkowej zwrócić się może każda osoba, która pilnie potrzebuje gotówki na dowolny cel – bez zbędnych formalności, przedstawiania zaświadczeń o wysokości dochodów i długiego czasu oczekiwania na wypłatę środków. W znakomitej większości przypadków wypłata następuje zaraz po podpisaniu umowy. W sytuacjach, kiedy pożyczane są niewielkie kwoty firmy pożyczkowe nie wymagają od klientów żadnych zabezpieczeń – trzeba jedynie potwierdzić fakt bycia pełnoletnim poprzez okazanie dowodu osobistego. Jeśli jednak kogoś interesuje pożyczka pozabankowa dla zainteresowanych szybką gotówką  opiewająca na wyższą kwotę, wówczas zwykle wymaga to poręczeń bądź wystawienia weksli in blanco. To jakiej wysokości pożyczki wymagają zabezpieczeń uzależnione jest wyłącznie od udzielających firm. Podobnie sprawa przedstawia się z zabezpieczeniami – każda praktycznie firma oferuje pożyczkobiorcom coś innego w tym zakresie.

Dobrą firmę pożyczkową poznać można między innymi po tym jakie opcje w kwestii zabezpieczeń udostępnia klientom – im jest ich więcej, tym bardziej działa to na jej korzyść. Ludzie chcą mieć w tego typu sprawach wybór – nie każdy na przykład może zapewnić poręczenie ze strony osób trzecich.

One thought on “Gdzie dostać pożyczki prywatne

  • 24/04/2018 at 10:45
    Permalink

    Dla mnie prywatne pożyczki to ostatnia deska ratunku. Niestety jestem dość sporo zadłużony i przez to figuruję w BIKach. Zarabiam na czarno i powoli spłacam długi. Do tego jednak potrzebuję nieraz krótkoterminowych pożyczek pod zastaw od prywatnych inwestorów. Wszystko odbywa się szybko i bezpiecznie. Oprocentowanie niższe niż w lombardach także można przeżyć. Polecam tę formę pożyczania pieniędzy.

Dodaj komentarz