Jak zarobić

Muza jako własny biznes w internecie

Czy ktoś kto tworzy pasjonacko własną muzę może liczyć na to, że któregoś dnia będzie to jego własny biznes w internecie? Nie jest łatwo odpowiedzieć na tak sprecyzowane pytanie.

Po pierwsze nie wiadomo jaka to jest muza i czy rzeczywiście jest autorska. Jest potworna ilość małolatów tworzących i miksujących różne utwory muzyczne. Jednak żeby zacząć to traktować jako własny biznes to trzeba być naprawdę popularnym i mieć już wierne grono fanów. Przecież nie wystarczy sama, nie wiadomo jaka fajna muza do pobrania na forum muzycznym (Club-nation.eu). Muszą być jeszcze chętni którzy chcą za nią zapłacić jeśli to ma być własny biznes. Jeśli chcemy zarabiać na muzyce to musimy zapomnieć o czymś takim jak darmowe mp3.

Muza, która ma zarabiać musi być naprawdę dobra, autorska i zawodowo nagrana. Amatorszczyzna nie ma możliwości się przebić i będzie to zawsze muza tak zwana darmowe mp3. Takie coś jest dobre na początku i przez pierwsze miesiące. Jednak potem trzeba skupić się na prawdziwej twórczości i przestać odgapiać od innych. Trzeba chwilę odpocząć i zacząć ze świeżymi siłami nagrywać własne kompozycje, które może kiedyś staną się przebojami.

Dodaj komentarz