Jak zarobić

Który warsztat w Szczecinie najtaniej wymienia świece żarowe

Kredyt samochodowy umożliwia nam sfinansowanie zakupu zarówno nowego, jak i używanego auta. W naszym kraju większość tego rodzaju kredytów przeznaczana jest na zakup pojazdów z drugiej ręki. O czym powinniśmy pamiętać, decydując się na kredytowanie używanego pojazdu?

Przede wszystkim o tym, że koszt zobowiązania będzie większy. Oprocentowanie może być nawet i dwukrotnie wyższe niż w przypadku kredytów na nowe auta. Najważniejszą rzeczą, jaką w tym momencie bierze pod uwagę bank jest wiek samochodu. W wielu miejscach będziemy mieć spory problem z pożyczeniem pieniędzy, jeśli chcemy nabyć samochód starszy niż 8-letni. Najchętniej banki udzielają kredyty samochodowe na zakup maksymalnie 5-letnich wozów. W każdym bądź razie im starsze auto, z tym większą ilością niedogodności musimy się liczyć. Bank obarczy nas nie tylko wyższymi opłatami, ale również drastycznie skróci okres kredytowania. Poza tym najczęściej będziemy też musieli zapewnić udział środków własnych, przy czym wysokość wkładu własnego nie powinna należeć do najniższych (co najmniej 30 procent wartości samochodu).

wymiana-swiec-zarowych-szczecinNiechęć do kredytowania pojazdów z rynku wtórnego bierze się stąd, że nie posiadają one ogromnej wartości – są zatem z punktu widzenia banku i jego interesów niezbyt atrakcyjnym zabezpieczeniem. Wyższe wymagania w tym zakresie biorą się też stąd, że samochody używane są bardziej narażone na wszelakiego rodzaju awarie, co dodatkowo wpływa na obniżenie ich wartości (nierzadko banki wymagają, aby naprawy i przeglądy były wykonywane w autoryzowanych serwisach).

Dzisiaj najczęściej kupujemy samochody z silnikami diesla. Ropniaki nowoczesne mało palą, ale więcej się psują. Jeśli kiedyś zepsują się nam świece żarowe i trzeba będzie je wymienić to polecamy najlepszego mechanika w Szczecinie, a jego ofertę znajdziesz tutaj – http://pansamochodzik.szczecin.pl/dobry-warsztat-samochodowy-wymiana-swiec-w-szczecinie/

One thought on “Który warsztat w Szczecinie najtaniej wymienia świece żarowe

  • 24/04/2018 at 10:15
    Permalink

    Zawsze wydawało mi się, że problem ze świecami żarowymi jest tylko zimą. W moim przypadku okazało się, że zimę jakoś przejeździłam, ale na wiosnę świece padły.
    Rekomendowaliście ten zakład i wybrałam się tam, jakimś cudem odpalając swoje auto. Panowie tam sprawdzili świece i trzy z nich były spalone. Wymienili szybko, sprawdzili komputer i podstawową diagnostykę auta. Wszystko trwało około godziny, opłata także była znośna.
    Potwierdzam, że to dobry zakład naprawczy.

Dodaj komentarz