Jak zarobić

Kto zaciąga kredyty samochodowe

Ciężko dzisiaj jednoznacznie określić kto najbardziej zaciąga kredyty samochodowe. Wydawać by się na pierwszy rzut oka, że kredytów na zakup samochodu potrzebują głównie ci którzy nie mają dużo pieniędzy i muszą pożyczyć żeby kupić sobie jakikolwiek samochód. Jednak czy , aby na pewno tacy klienci stanowią większość w bankach zarówno w Polsce jak i za granicą. Najprawdopodobniej nie i można to naprawdę łatwo wytłumaczyć.

Otóż stare porzekadło mówi, że jak ktoś ma bardzo dużo pieniędzy to i tak wiecznie chce mieć ich jeszcze więcej. Mało tego, każdy kto ma bardzo dużo gotówki i lubi ją zarabiać to z takim samym bólem nie jak radość z zarabiania nie lubi tej gotówki wydawać. Tak więc można domyślać się, że jeśli jakiś bogacz chce sobie kupić bardzo drogi samochód to woli po prostu pożyczyć na niego pieniądze i spłacać w ratach niż od razu wyłożyć ze swojej kieszeni tak ogromna kwotę.

Natomiast tak zwani przeciętni ciułacze bardzo często myślą na odwrót i nie koniecznie zaciągają kredyty samochodowe tylko na oświadczenie (Kredyty-samochodowe.pro). Wolą latami zbierać na zakup nowego auta bo w ich głowach cały czas kołacze ilość odsetek jakie mają przez lata kredytu oddać w ratach. Takie podejście cechuje w szczególności przeciętnego Kowalskiego w naszym kraju bo taka już nasza narodowa tradycja, że nie możemy przeboleć iż ktoś inny coś na nas zarobił. Prawdziwi biznesmeni takiego podejścia nie mają i właśnie może dlatego jeżdżą limuzynami o których drobni ciułacze mogą sobie tylko pomarzyć i nigdy nie będą w stanie uzbierać wystarczającej ilości pieniędzy na drogie cacko na czterech kółkach.

Dodaj komentarz