Jak zarobić

Kredyt na samochód – podjęcie dobrej decyzji

Podjęliśmy decyzję o zakupie auta i teraz zastanawiamy się nad tym, skąd wziąć na to pieniądze. Z pomocą przyjść mogą banki i ich oferta w zakresie kredytów samochodowych. Opcji do wyboru jest obecnie sporo, dlatego też niejednokrotnie nie wiemy, na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze konkretnej oferty.

Przede wszystkim kluczowe znaczenie ma to czy kupujemy samochód nowy, czy używany. Z uzyskaniem kredytu na używane auto będziemy mieć więcej problemów. Wynika to z tego, że trzeba tu uwzględnić rozmaite limity – dotyczą one głównie wieku pojazdu. Poza tym często jest wymagany w takiej sytuacji wkład własny. Stan techniczny samochodu w dużej mierze determinuje warunki umowy kredytowej. Dla nas najważniejsze jeśli chodzi o kredyt na samochód bez żadnych zaświadczeń znaczenie ma koszt zobowiązania. Uzależniony jest od oprocentowania – pod tym względem kredyty na nowe samochody są znacznie bardziej korzystne. Zwracajmy również uwagę na to, jakiej wysokości prowizję nalicza bank oraz jakiego rodzaju zabezpieczeń wymaga. Nie bez znaczenia jest również to czy korzystniejsze warunki kredytu nie wchodzą w rachubę tylko wtedy, kiedy skorzystamy z dodatkowych opcji takich jak ubezpieczenie czy wykupienie w danym banku karty kredytowej.

Z dużą rezerwą podchodźmy do wszelakich promocji, ponieważ na dłuższą metę wcale nie są one opłacalne z naszego punktu widzenia.  Na porównanie ofert warto poświęcić trochę więcej czasu – ostatecznie przecież kredyt spłacać będziemy przez kilka lat, więc nie chodzi o to, by wpędzać się w niepotrzebne koszta.

Dodaj komentarz