Jak zarobić

Inwestowanie w pożyczki społecznościowe

Każdy a przynajmniej większość z nas posiada jakieś oszczędności. Nawet małe dzieciaki odkładają drobniaki do świnek czy innych skarbonek, a jeśli mają przedsiębiorczych rodziców, to zakładają oni swoim pociechom konta bankowe.
Ja sama od najmłodszych lat oszczędzałam. Najpierw na kamerę video, potem na własny komputer, potem samochód, wycieczkę zagraniczną aż w końcu na swoje własne mieszkanie.
Ale wiadomo jak jest, pieniądze trzymane w domu w skarpecie tracą na wartości. Trzeba je jakoś ulokować, aby za jakiś czas móc je wydać na konkretny cel. Przecież w ciągu roku czy dwóch lat nie uzbiera się na mieszkanie czy samochód, szczególnie gdy jest się młodą osoba i nie zarabia się kokosów.
Gdzie zatem powinniśmy ulokować swoje fundusze? Wiele osób korzysta z ofert bankowych lokat. Jednak wcześniej były one dosyć dobrze oprocentowane i opłacało się trzymać na nich oszczędności, ale obecnie lokaty te są coraz  mniej atrakcyjne, co więcej, każde zawierają jakieś dodatkowe, ukryte opłaty manipulacyjne.
Dlatego warto pomyśleć nad możliwościami, jakie dają pożyczki społecznościowe. Pożyczamy komuś określona kwotę na konkretny procent, który jest wyższy od bankowych lokat, ale niższy od bankowych kredytów, ustalamy okres spłaty oraz wysokość miesięcznej raty i w ten sposób mamy bezpiecznie ulokowany swój kapitał, bez dodatkowych opłat oraz podatków. Mamy umowę z pożyczkobiorcą, zatem nic naszym oszczędnościom nie grozi. Pożyczamy ile chcemy i na ile chcemy. Warto wziąć pod uwagę pożyczki społecznościowe przy szukaniu sposobu na zainwestowanie swoich pieniędzy.

Dodaj komentarz