Jak zarobić

Najlepsze firmy leasingowe

Leasing to coś co kilka lat temu praktycznie zrewolucjonizowało nasz polski rynek finansowy i pokazało naszym rodzinnym biznesmenom , że można płacić mniejsze podatki i zamiast nich mieć jakiś fajny samochód lub jakieś przydatne w firmie narzędzia typu laptop, komputer, drukarka lub maszyny rolnicze albo produkcyjne. Jednak od niedawna najlepsze firmy leasingowe w Polsce rozszerzyły swoją ofertę nie tylko dla firm, ale także dla osób fizycznych i prywatnych użytkowników samochodów.

Leasing to naprawdę dobre rozwiązanie chociaż od tego roku nie jest już tak atrakcyjne jak wcześniej ponieważ nie da się już odliczyć całej wartości podatku VAT od zakupionego samochodu. Od stycznia bieżącego roku można w koszty wrzucić tylko maksymalnie sześć tysięcy złotych podatku VAT i w dodatku nie można odliczać więcej niż pięćdziesiąt procent podatku od wartości wystawionej faktury za czynsz leasingu.

Firmy leasingowe jednak nie dają za wygraną i przez to, że oferują bardziej atrakcyjne oprocentowanie niż na kredyt dalej opłaca się brać leasing samochodowy dla firm. Nie trzeba już jednak udawać, że nasz samochód jest ciężarówką i można zaoszczędzić sporo pieniędzy na tym, że nie trzeba już montować kratki, która musi przejść dodatkową homologację żeby samochód spełniał warunki auta ciężarowego.

Dodaj komentarz