Jak zarobić

Dotacja na firmę z urzędu pracy – formalności

Dotacje z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej budzą w naszym kraju bardzo duże zainteresowanie. Dość często pada przy tej okazji pytanie o to, jak długo trwa załatwianie formalności. Wszystko w tym momencie uzależnione jest od tego, jak sprawnie działa dany urząd pracy – nie mniej jednak instytucje te mają miesiąc na rozpatrzenie wniosku.

Jeżeli zostanie on zatwierdzony, wówczas wyznaczany jest termin zawarcia umowy pomiędzy poszczególnymi stronami – czyli urzędem, wnioskodawcą oraz poręczycielami. Przeciętnie trzeba czekać na to od tygodnia do dwóch. Kiedy umowa zostaje podpisana, wówczas pieniądze na koncie beneficjenta pojawiają się w ciągu paru dni. Jeśli zatem wszystko idzie sprawnie, formalności nie powinny zająć więcej aniżeli półtorej miesiąca.

Rzecz jasna zdarzają się wyjątki – bywa, że pomiędzy złożeniem wniosku a pojawieniem się pieniędzy na rachunku mijają i cztery miesiące. Pamiętać jednak trzeba, że urzędy pracy mają określony czas na rozdysponowanie środków.

Dodaj komentarz