Jak zarobić

Darmowa muzyka na zarabianie w internecie

Stwierdziłem ostatnio, że poobserwuję jak działa reklama internetowa. W moim radiu przez internet leciała muzyka. Taka darmowa muzyka na zarabianie w internecie. 

Zjawisko znam – nie różni się ono specjalnie od „zwykłej” reklamy (dajmy na to na billboardzie). Różnica polega przede wszystkim na czasie w jakim odbiorca reklamy jest na nią wystawiony. W przypadku reklamy telewizyjnej i zewnętrznej są to dość ściśle wyznaczone godziny. Bądź to emisji bloku reklamowego bądź to „godziny szczytu” w czasie których ulicą przemieszcza się najwięcej przechodniów, którzy jednocześnie „oglądają” (nawet mimowolnie) naszą reklamę. Mamy więc jakieś założenia na początek. Teraz kwestia treści – w tym wypadku będziemy reklamować coś, co nawet bez reklamy znajdzie amatorów.

Rzeczy poszukiwane przez większość internautów – takie jak muzyka do pobrania z internetu (Darmowamuzyka.eu) i darmowe mp3. Założyłem „reklamową” stronę internetową.  Ot taką tam – ładną – szata graficzna to podstawa. Dałem też kilka plików muzycznych „na wabia”. Przede wszystkim jednak opracowałem system zliczający w kompleksowy sposób odwiedziny. Podający IP (możemy po tym łatwo zidentyfikować region/kraj z którego pochodzi internauta), godzinę wejścia, czas przebywania, liczbę ściągniętych plików. Wszystko działa już kilka dni – za jakiś czas opowiem wam o wynikach moich obserwacji.