Jak zarobić

Autokredyt a ubezpieczenie

Przy rozpatrywaniu ofert w zakresie kredytów samochodowych musimy mieć na względzie różne aspekty. Nie sposób oczywiście pominąć w tym momencie kwestii finansowych. Przy tej okazji musimy pamiętać, że na koszt zobowiązania wpływa nie tylko oprocentowanie, ale również szereg innych opłat – jak na przykład ubezpieczenie.

W znakomitej większości przypadków jeśli chodzi o kredyt samochodowy przez internet (Kredyty-auto.pl) będzie od nas wymagane wykupienie ubezpieczenia od spłaty kredytu – dla banku to jeszcze jedno zabezpieczenie zobowiązania warunkujące przyznanie kredytu. Co swoim zakresem obejmuje ubezpieczenie? W głównej mierze są to takie okoliczności jak śmierć kredytobiorcy, czasowa niezdolność do wykonywania pracy oraz stała i całkowita utrata zdolności do wykonywania obowiązków zawodowych. Nierzadko pakiet ten jest także poszerzony o ryzyko utraty zatrudnienia. W zależności od regulaminów poszczególnych banków, składkę ubezpieczeniową trzeba opłacić jednorazowo przy udzielaniu kredytu lub też może ona zostać rozłożona na części i doliczana do kolejnych rat.

Autokredyt a historia w BIK

Bezwzględnym warunkiem przyznania kredytu samochodowego jest posiadanie zdolności kredytowej na odpowiednio wysokim poziomie. Bez tego możemy śmiało zapomnieć o tym, że bank zechce pożyczyć nam jakiekolwiek pieniądze – czy to na zakup auta nowego, czy używanego. Pamiętajmy również, że ocena zdolności kredytowej jest w nierozerwalny sposób powiązana ze zweryfikowaniem naszej osoby w Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli kiedykolwiek w przeszłości mieliśmy problemy ze spłaceniem jakiegoś zobowiązania, musimy się upewnić, że w BIK-u są przechowywane aktualne informacje na nasz temat. Zdarza się tak, że dane te nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, bo zaległe zobowiązanie już dawno spłaciliśmy. Zwróćmy się wówczas do banku z wnioskiem o to, aby nasza historia w BIK została uaktualniona. Jeżeli w dalszym ciągu będziemy tam oznaczeni jako nierzetelni kredytobiorcy, wtedy mamy prawo dowiedzieć się, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Pamiętajmy też, że w BIK-u możemy zamówić raport dotyczący naszej historii kredytowej.

Dodaj komentarz