Jak zarobić

strona główna > Ogólnie o wszystkim > Kredyt samochodowy – ważne dylematy

Kredyt samochodowy – ważne dylematy

Kredyt samochodowy – ważne dylematy

Kredyty samochodowe cieszą się sporym zainteresowaniem wśród klientów. Ofert w tym zakresie jest obecnie na rynku sporo, w związku z czym musimy dokonać mądrego wyboru – pośpiech nie będzie tutaj wcale dobrym doradcą.

Zastanówmy się w pierwszej kolejności nad tym czy bank, z którego usług korzystamy już od dłuższego czasu nie faworyzuje przypadkiem stałych klientów.

Jeśli tak, duże jest prawdopodobieństwo, że pożyczy nam pieniądze na preferencyjnych zasadach – czyli z niższym oprocentowaniem i w oparciu o uproszczone formalności. Niektóre banki współpracują z koncernami motoryzacyjnymi, więc kredyt na określone marki może okazać się korzystniejszy niż gdzie indziej. Przemyślmy kwestię waluty zobowiązania. Większość Polaków bierze tani kredyt samochodowy Getin w złotówkach, nie mniej jednak są tacy, którzy wybierają franki szwajcarskie czy euro.

Za kredyt złotówkowy zapłacimy co prawda więcej, ale zyskamy też spory komfort psychiczny, gdyż nie będziemy musieli obawiać się niekorzystnych dla nas zmian kursów walutowych. Zwróćmy też uwagę na to, że spora część analityków finansowych zachęca nas do brania kredytów w tej walucie, w której zarabiamy. Poza tym chcąc spłacać zobowiązanie w walucie obcej, musimy po pierwsze – mieć większą zdolność kredytową, a po drugie – dysponować oszczędnościami.

Mając na względzie nasze dochody, rozważmy kwestię najbardziej optymalnego dla nas okresu kredytowania. Od jego długości również uzależniony jest ostateczny koszt kredytu samochodowego (im krócej płacimy raty, tym taniej).

Każdy właściciel samochodu musi pamiętać o tym, że trzeba pojazdy właściwie serwisować. Trzeba zanim się kupi auto znać dobrego mechanika, który wie co to jest dobry serwis samochodowy. My korzystamy z usług dobrego warsztatu samochodowego w Szczecinie – naprawa hamulców w samochodzie Szczecin


Tagi: ,